Bentley Continental GTC

Bentley

Cena od 937 676 do 1 272 983 PLN

Znajdź dealera

Mocne strony

  • bardzo szybki
  • bardzo luskusowy

Słabe strony

  • bardzo drogi

Ocena t4c: 8.9/10

Znajdź dealera
Action
0-100 km/h
od 4.5 s do 5.0 s
Action
liczba miejsc
4
Action
pojemność bagażnika
260
Action
zużycie paliwa
od 9.9 l do 11.1 l / 100km
Action
moc
od 507 KM do 635 KM
Action
napęd 4x4
tak

O modelu

Bentley Continental GTC to luksusowy kabriolet produkowany przez jedną z najbardziej prestiżowych marek motoryzacyjnych na świecie.

Oferuje niezwykłe wrażenia z jazdy pod gołym niebem w otoczeniu komfortu i luksusu. Za konkurentów Continentala GTC można uznać najmocniejsze odmiany Mercedesa klasy S Kabriolet czy Astona Martina DB11 Volante.

Ceny otwartej wersji Bentleya Continentala rozpoczynają się od prawie 1 mln zł. Samochód oferowany jest z silnikiem V8 lub V12.

Wnętrze

Nie ma zbyt wielu samochodów, które posiadałyby tak luksusowe i kunsztowne wnętrze jak Continental GTC. Bentley oferuje jedynie najwyższej jakości skórę, którą łączy ze szlachetnymi gatunkami drewna i aluminium. Proces budowy samochodu w większości wykonywany jest ręcznie przez najlepszych specjalistów na świecie.

W Continentalu GTC w miejscu tradycyjnego metalowego dachu otrzymujemy składany miękki dach wykonany z trzech warstw materiału.

Miejsce na dwóch tylnych fotelach Continentala GTC jest nieco ograniczone, chociaż mogą na nich podróżować osoby dorosłe. Kierowcę i pasażera Continental GTC rozpieszcza się natomiast mnóstwem miejsca i fenomenalnym komfortem foteli. W zagłówkach posiadają one specjalne wywietrzniki, które nawiewają ciepłe powietrze na szyję, aby umilić podróż bez dachu w chłodniejsze dni.

Bliskie pokrewieństwo Bentleya z Audi czy Porsche zapewnia, że wszelkie technologiczne gadżety, z systemem multimedialnym na czele, będą działać bez zarzutu i z pewnością będą budzić lepsze odczucia niż w starszych modelach Astona Martina czy Maserati.

Za kierownicą

Wyrafinowanie – to słowo w pełni oddaje sposób, w jaki Bentley Continental GTC porusza się po drodze. To samochód stworzony do dalekich podróży – zarówno tych niespiesznych bez dachu, jak i tych autostradowych.

Miękki dach zapewnia niezwykle skuteczną izolację od świata zewnętrznego – znakomicie odcina podróżujących od szumów opływającego powietrza.

Recenzenci zwracają uwagę, że Continental GTC mimo sporych gabarytów potrafi dostarczyć frajdę z jazdy porównywalną z dużo mniejszymi samochodami. Sprzyjają temu precyzyjny i szybki układ kierowniczy oraz idealnie zestrojone zawieszenie, które faworyzuje komfort, ale skutecznie radzi sobie również z masą samochodu w zakrętach. Mimo braku sztywnego dachu, cała konstrukcja pozostaje niezwykle sztywna i zwarta.

Silniki

Zarówno słabsze V8, jaki i flagowe W12, to silniki całkowicie adekwatne do majestatu Continentala GTC.

W12 o pojemności 6 litrów oferuje 590 KM i pozwala rozpędzić ponad 2-tonowego kabrioleta do 100 km/h w niecałe 5 s. Dla bardziej wymagających Bentley przygotował wersję GTC Speed o mocy 635 KM. Warto podkreślić, że silnik nawet pod dużym obciążeniem pracuje dostojnie, kierowca nigdy nie ma wrażenia, że jednostka pracuje zbyt ciężko. Odczuciu relaksu za kierownicą sprzyja płynnie działająca 8-biegowa skrzynia.

Nieco bardziej ekonomicznym wyborem będzie 4-litrowe V8 z podwójnym turbo. To jednostka znana chociażby z Porsche Panamery. W Continentalu GTC generuje 507 KM, a w mocniejszej odmianie S – 528 KM. W sprincie do 100 km/h zapewnia niemal identyczne osiągi.

Według dziennikarzy motoryzacyjnych wybór W12 zamiast V8 może być podyktowany jedynie względami emocjonalnymi/wizerunkowymi.

Technologia i bezpieczeństwo

Bentley Continental GTC zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa, chociaż nie oferuje najnowszych asystentów kierowcy, które znamy z Audi czy Porsche.

Z tych dwóch marek Continental GTC czerpie za to mnóstwo rozwiązań technologicznych, jak np. wspomniany system multimedialny.

Bentley Continental GTC to jeden z najszybszych kabrioletów na świecie.

Zapytaj eksperta time4car o ten samochód

Rywale godni rozważenia

Aston Martin Vanquish

Najwyższa forma luksusowego samochodu sportowego


Cena od 1 634 256 PLN
Ocena t4c: 7.9/10
Zobacz

Maserati GranCabrio

Ekstrawaganckie, 4-miejscowe kabrio pełne klasy


Cena od 709 809 PLN
Ocena t4c: 8.0/10
Zobacz

Porsche 911 Cabrio

Otwarta wersja jednego z najlepszych samochodów sportowych świata


Cena od 551 790 PLN
Ocena t4c: 9.6/10
Zobacz

Porady, które mogą Cię zainteresować

Porównaj wybrane modele ()